Hotel op Kvarner eilanden vakantie Hotels op Kvarner eilanden booking.com


vorige eiland Tremitische Eilanden Kvarner eilanden volgende eiland Ionische Eilanden

Beschrijving eilandengroep Kvarner eilanden

De Kvarner eilanden liggen in de Adriatische Zee en behoren tot het land Kroatie en bestaan uit 13 eilanden (waarvan 9 bewoond).
De oppervlakte bedraagt 1279 km2, ongeveer 3.2 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 940 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 47681 (37 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 KrkNoordOost40831.9%1786037.5%
2 CresOost40131.4%31846.7%
3 LosinjZuidWest745.8%777116.3%
4 Rab KroatieZuidOost866.7%948019.9%
5 UnijeWestZuidWest171.3%880.2%
6 Vele SrakaneZuidWest1.20.1%30%
7 SusakZuidWest3.80.3%1510.3%
8 PagZuidOost28322.1%905919%
9 IlovikZuidZuidWest50.4%850.2%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 128 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 648 meter hoog met de naam Gorice en bevindt zich op Cres. OfficiŽle toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Kvarner eilanden.
Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (minimale grootte 0.1 km2):
Plavnik, Prvi?, Sveti Grgur, Dolin, Pag, Unije, Vele Srakane, Susak, Ilovik.

Youtube video - filmpje


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Kvarner eilanden

Kvarner eilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Kvarner eilanden aantal keer bekeken: 294

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Kvarner eilanden

Kvarner eilanden hoogtekaart DTM DEM


ReliŽf: Hoogteklassen in procenten


ReliŽf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Kvarner eilanden

 Bos   313.73 km2 
 24.6% 
 Natuur   339.88 km2 
 26.5% 
 Natte natuur   6.71 km2 
 0.5% 
 Landbouw   460.42 km2 
 35.9% 
 Wijnbouw   32.9 km2 
 2.6% 
 Stedelijk gebied   43.11 km2 
 3.4% 
 Infrastructuur   1.41 km2 
 0.1% 
 Water - Meren   38.49 km2 
 2.8%