Hotel op Ionische Eilanden vakantie Hotels op Ionische Eilanden booking.com



Youtube Ionische Eilanden

vorige eiland Kvarner eilanden Ionische Eilanden volgende eiland Zuid-Egeïsche Eilanden

Booking.com

Beschrijving eilandengroep Ionische Eilanden

De Ionische Eilanden liggen in de Ionische Zee en behoren tot het land Griekenland en bestaan uit 50 eilanden (waarvan 16 bewoond). De eilanden liggen in het westen van het land.
De oppervlakte bedraagt 2545 km2, ongeveer 6.3 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 2654 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 219114 (86 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 KorfoeNoord59623.4%10953750%
2 KefaloniaMidden - Centraal78630.9%3640416.6%
3 LefkasMidden - Centraal30812.1%2375010.8%
4 ZakynthosZuidWest40916.1%3895717.8%
5 KythiraZuidZuidOost27710.9%33981.6%
6 PaxoiNoordWest251%23001%
7 KalamosOost261%4960.2%
8 MeganisiMidden - Centraal210.8%10410.5%
9 IthakiMidden - Centraal983.9%32311.5%
2545219114


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 258 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 1696 meter hoog met de naam Ker. Rantar 1696 meter en bevindt zich op Kefalonia. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Ionische Eilanden.

Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (van noord naar zuid):
Ereikoysa, Ouvnoi, Maurakion, Diaplo, Krabia, Ptyxia (bido), Pajoi, Ag. Nikolaos, moggonhsion, Antipajoi, Bolios, Ag. Nikolaos, Xelvnh, Sparth, Madoyrh, Skorpidion, Skorpios, Tsokarh, Uhlia, Kalamos, n. meganhsion, n. probation, Kyuros, n. kastos, n. maggelaria, Formikoyla, Arkoydion, Kaloghros, Atokos, Sofia, Drakonera, Karlonhsion, Lamprinos, Filippos, n. pistros, Probation, Tsakalonhsion, Pontikos, Skopelos nayagion, Boreiai exinades, Svros, Apasa, Modia, Petalas, Bromvnas, Makrh, Makropoyla, Iuakh, Peraphgadi, Ojeia, Dvdeka nhsia, Bardianoi, Klaronhsi, Ag. Andreas, Ag. Ivannhs, Peloyzon, Marauonhsi, Boidi, Arpyia, Stamfani, Prvth, Sfakthria, Sapientza, Mpompa, Ag. Marianh, Dyo Adelfia, Dyo Adelfia, Sxiza, Benetiko, Elafonhsos, Kasella, Ahlifths.

Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa


Topografische kaart Ionische Eilanden

Ionische Eilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afzonderlijke eilanden.
Ionische Eilanden aantal keer bekeken: 2589

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Ionische Eilanden

Ionische Eilanden hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag


Landgebruik Ionische Eilanden