Hotel op Lofoten vakantie Hotels op Lofoten booking.com


vorige eiland Vesterålen Lofoten volgende eiland Shetlandeilanden

Beschrijving eilandengroep Lofoten

De Lofoten liggen in de Noorse Zee en behoren tot het land Noorwegen en bestaan uit maar liefst 529 eilanden (waarvan bewoond).
De oppervlakte bedraagt 1245 km2, ongeveer 3.1 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 2519 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 18418 (15 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 AustvågøyOostNoordOost50740.7%417722.7%
2 GimsøyaMidden - Centraal453.6%2301.2%
3 VestvågøyaZuidWest39531.7%1035056.2%
4 FlakstadøyaZuidWest1068.5%11196.1%
5 MoskenesøyaZuidWest17113.7%12636.9%
6 MoskenZuidZuidWest1.50.1%00%
7 VærøyZuidZuidWest161.3%7444%
8 RøstZuidZuidWest3.70.3%5352.9%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 203 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 1146 meter hoog met de naam Higravtindan en bevindt zich op Austvågøy. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Lofoten.
Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (minimale grootte 0.1 km2):
Risøya, Storøya, Lyngværet, Litlmolla, Brandsholmen, Storfjellet, Lyngværet, Værøy, Kjepsøya, Kjeøya, Sandøya, Moskenesøya, Æsøya, Døløya, Tøa, Hestøya, Mosken, Kjeøya, Kunna, Sandøya, Borgvær, Sandholmen, Sandøyra, Staven, Brottøya, Slåttøya, Vedøya, Seløya, Engøya, Ørnøya, Vedøya, Vestvågøya, Gimsøya, Sandsøya, Stormolla, Oddvær, Sandøya, Sandøya, Gulbrandsøya, Skrova, Flakstadøya, Engøya, Henningsvær, Svinøya, Trenyken, Hærnyken,

Youtube video - filmpje


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Lofoten

Lofoten kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Lofoten aantal keer bekeken: 342

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Lofoten

Lofoten hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Lofoten

 Bos   178.12 km2 
 14.4% 
 Natuur   741.57 km2 
 59.6% 
 Natte natuur   92.1 km2 
 7.4% 
 Landbouw   94.17 km2 
 7.6% 
 Stedelijk gebied   11.4 km2 
 0.8% 
 Infrastructuur   1.28 km2 
 0% 
 Water - Meren   8.82 km2 
 0.6%