Hotel op Faeröer vakantie Hotels op Faeröer booking.com


Faeröer volgende eiland Vesterålen

Beschrijving eilandengroep Faeröer

De Faeröer liggen in de Atlantische Oceaan en behoren tot het land Faeroer en bestaan uit 18 eilanden (waarvan 17 bewoond).
De oppervlakte bedraagt 1407 km2, ongeveer 3.5 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 1117 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 49280 (35 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 StreymoyMidden - Centraal37826.8%2342047.5%
2 MykinesWest100.7%190%
3 VágarWest17712.6%30426.2%
4 EysturoyNoord28720.4%1077821.9%
5 KalsoyNoord312.2%950.2%
6 KunoyNoordNoordOost352.5%1420.3%
7 BorðoyNoordOost966.8%498010.1%
8 ViðoyNoordOost412.9%5191.1%
9 SvínoyNoordOost271.9%360.1%
10 FugloyNoordOost110.8%400.1%
11 NólsoyMidden - Centraal100.7%2220.5%
12 KolturMidden - Centraal2.40.2%20%
13 HesturMidden - Centraal80.6%250.1%
14 SandoyZuid1128%13132.7%
15 SuðuroyZuid16711.9%46039.3%
16 SkúvoyZuid100.7%350.1%
17 Stóra DímunZuid2.90.2%90%
18 Lítla DímunZuid0.90.1%00%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 310 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 880 meter hoog met de naam Slættaratindur en bevindt zich op Eysturoy. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Faeröer.
Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (minimale grootte 0.1 km2):
Mykineshólmur, Tindhólmur, Gáshólmur, Trøllhøvdi, Sumbiarhólmur,

Youtube video - filmpje


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Faeröer

Faeröer kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Faeröer aantal keer bekeken: 345

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Faeröer

Faeröer hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Faeröer