Hotel op Eolische Eilanden vakantie Hotels op Eolische Eilanden booking.com


vorige eiland Flegreïsche Eilanden Eolische Eilanden volgende eiland Egadische Eilanden

Beschrijving eilandengroep Eolische Eilanden

De Eolische Eilanden liggen in de en behoren tot het land Italie en bestaan uit 7 eilanden (waarvan 7 bewoond).
De oppervlakte bedraagt 114 km2, ongeveer 3.5 keer zo klein als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 149 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 15426 (135 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 StromboliNoordOost1310.9%4002.6%
2 PanareaOostNoordOost3.63.1%2411.6%
3 LipariZuid3732.4%1123172.8%
4 SalinaMidden - Centraal2622.7%250016.2%
5 VulcanoZuid2118.2%7144.6%
6 FilicudiOost98.1%2351.5%
7 AlicudiWest54.5%1050.7%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 253 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 962 meter hoog met de naam Monte Fossa delle Felci en bevindt zich op Salina. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Eolische Eilanden.

Youtube


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Eolische Eilanden

Eolische Eilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Eolische Eilanden aantal keer bekeken: 1541

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Eolische Eilanden

Eolische Eilanden hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Eolische Eilanden