Hotel op Duitse Waddeneilanden vakantie Hotels op Duitse Waddeneilanden booking.com

vorige eiland Waddeneilanden Duitse Waddeneilanden volgende eiland Deense Waddeneilanden

Beschrijving eilandengroep Duitse Waddeneilanden

De Duitse Waddeneilanden liggen in de Waddenzee en behoren tot het land Duitsland en bestaan uit 35 eilanden (waarvan 14 bewoond).
De oppervlakte bedraagt 450 km2, ongeveer even groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 570 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 53296 (118 inw/km2).

De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NrNaamLiggingOpp. km2% opp.Aantal inw.
1 BorkumWest327.2%5133
2 JuistWest143%1772
3 NorderneyWest265.8%5776
4 BaltrumOost71.5%511
5 LangeoogWest214.6%1968
6 SpiekeroogWestZuidWest184.1%775
7 WangeroogeWestZuidWest81.9%868
8 PellwormOost408.8%1041
9 AmrumOost327%2281
10 FöhrNoordOost8619%8593
11 SyltNoord10523.2%20852


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 3 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 53 meter hoog met de naam Uwe-Düne en bevindt zich op Sylt. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Duitse Waddeneilanden.
Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (minimale grootte 0.1 km2):
Uthörn, Habel, Memmert, Norderoog (hallig), Nordstrand, Hooge (hallig), Nordmarsch-langeness, Oland, Scharhörn, Hamburger Hallig, Mellum, Süderoog (hallig), Wangerooge, Gröde-appelland, Südfall (hallig), Nordstrandischmoor (hallig), Lütje Hörn, Minsener Oog, Minsener Oog.

Youtube video - filmpje

Klimaat: Temperatuur en Neerslag



Topografische kaart Duitse Waddeneilanden

Duitse Waddeneilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Duitse Waddeneilanden aantal keer bekeken: 141

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Duitse Waddeneilanden

Duitse Waddeneilanden hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten












Landgebruik Duitse Waddeneilanden

 Bos   4.09 km2 
 0.9% 
 Natuur   79.81 km2 
 17.8% 
 Natte natuur   56.26 km2 
 12.5% 
 Landbouw   156.37 km2 
 34.7% 
 Wijnbouw   0 km2 
 0% 
 Stedelijk gebied   33.91 km2 
 7.6% 
 Infrastructuur   6.28 km2 
 1.5% 
 Gesteente-Zand   8.88 km2 
 9.8% 
 Water - Meren   7.25 km2 
 1.6%