Hotel op Duitse Waddeneilanden vakantie Hotels op Duitse Waddeneilanden booking.com


vorige eiland Waddeneilanden Duitse Waddeneilanden volgende eiland Deense Waddeneilanden

Beschrijving eilandengroep Duitse Waddeneilanden

De Duitse Waddeneilanden liggen in de Waddenzee en behoren tot het land Duitsland en bestaan uit 35 eilanden (waarvan 14 bewoond).
De oppervlakte bedraagt 388 km2, ongeveer even groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 570 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 49570 (128 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 BorkumWest328.4%513310.4%
2 JuistWest143.5%17723.6%
3 NorderneyWest266.7%577611.7%
4 BaltrumOost71.7%5111%
5 LangeoogWest215.4%19684%
6 SpiekeroogWestZuidWest184.7%7751.6%
7 WangeroogeWestZuidWest82.2%8681.8%
8 PellwormOost4010.2%10412.1%
9 AmrumOost328.1%22814.6%
10 FöhrNoordOost8622.1%859317.3%
11 SyltNoord10527%2085242.1%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 3 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 53 meter hoog met de naam Uwe-Düne en bevindt zich op Sylt. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Duitse Waddeneilanden.
Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (minimale grootte 0.1 km2):
Uthörn, Habel, Memmert, Norderoog (hallig), Nordstrand, Hooge (hallig), Nordmarsch-langeness, Oland, Scharhörn, Hamburger Hallig, Mellum, Süderoog (hallig), Wangerooge, Gröde-appelland, Südfall (hallig), Nordstrandischmoor (hallig), Lütje Hörn, Minsener Oog, Minsener Oog.

Youtube video - filmpje


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Duitse Waddeneilanden

Duitse Waddeneilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Duitse Waddeneilanden aantal keer bekeken: 337

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Duitse Waddeneilanden

Duitse Waddeneilanden hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Duitse Waddeneilanden

 Bos   4.09 km2 
 1.2% 
 Natuur   79.81 km2 
 20.6% 
 Natte natuur   56.26 km2 
 14.5% 
 Landbouw   156.37 km2 
 40.2% 
 Wijnbouw   0 km2 
 0% 
 Stedelijk gebied   33.91 km2 
 8.7% 
 Infrastructuur   6.28 km2 
 1.7% 
 Gesteente-Zand   8.88 km2 
 11.2% 
 Water - Meren   7.25 km2 
 1.8%