Hotel op Azoren vakantie Hotels op Azoren booking.com


vorige eiland Kanaaleilanden Azoren volgende eiland Canarische Eilanden

Beschrijving eilandengroep Azoren

De Azoren liggen in de Atlantische Oceaan en behoren tot het land Portugal en bestaan uit 10 eilanden (waarvan 9 bewoond).
De oppervlakte bedraagt 2323 km2, ongeveer 5.7 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 865 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 246102 (106 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 CorvoWestNoordWest170.7%4300.2%
2 FloresWest1416.1%37911.5%
3 FaialMidden - Centraal1737.5%150386.1%
4 GraciosaMidden - Centraal612.6%43931.8%
5 So JorgeMidden - Centraal24410.5%89983.7%
6 Pico PortugalMidden - Centraal44519.2%141445.7%
7 TerceiraMidden - Centraal40117.2%5606222.8%
8 So MiguelOostZuidOost74532.1%13769956%
9 Ilhu de Vila FrancaOostZuidOost0.10%00%
10 Santa MariaZuidZuidOost974.2%55472.3%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 357 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 2351 meter hoog met de naam Mount Pico en bevindt zich op Pico Portugal. Officile toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Azoren.

Youtube video - filmpje


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Azoren

Azoren kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Azoren aantal keer bekeken: 346

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Azoren

Azoren hoogtekaart DTM DEM


Relif: Hoogteklassen in procenten


Relif: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Azoren