Hotel op Azoren vakantie Hotels op Azoren booking.com

vorige eiland Kanaaleilanden Azoren volgende eiland Canarische Eilanden

Beschrijving eilandengroep Azoren

De Azoren liggen in de Atlantische Oceaan en behoren tot het land Portugal en bestaan uit 10 eilanden (waarvan 9 bewoond).
De oppervlakte bedraagt 2333 km2, ongeveer 5.8 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 865 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 245746 (106 inw/km2).

De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NrNaamLiggingOpp. km2% opp.Aantal inw.
1 CorvoWestNoordWest170.7%430
2 FloresWest1416%3791
3 FaialMidden - Centraal1737.4%15038
4 GraciosaMidden - Centraal612.6%4393
5 So JorgeMidden - Centraal24410.5%8998
6 Pico PortugalMidden - Centraal44519.1%14144
7 TerceiraMidden - Centraal40117.2%56062
8 So MiguelOostZuidOost74531.9%137699
9 Ilhu de Vila FrancaOostZuidOost0.10%0
10 Santa MariaZuidZuidOost974.2%5547


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 356 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 2351 meter hoog met de naam Mount Pico en bevindt zich op Pico Portugal. Officile toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Azoren.

Youtube video - filmpje

Klimaat: Temperatuur en Neerslag



Topografische kaart Azoren

Azoren kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Azoren aantal keer bekeken: 166

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Azoren

Azoren hoogtekaart DTM DEM


Relif: Hoogteklassen in procenten


Relif: Hellingklassen in procenten












Landgebruik Azoren